تلفن تماس
021-22516040
نمایندگی
برندهای معتبر
ساعات کاری
20 - 8

گرمایش از کف - خرید تجهیزات گرمایش از کف

سیستم گرمایش تابشی یا همان گرمایش از کف! چقدر از این سیستم نوین می دانید؟ اگر شما فقط نام آن را شنیده اید با این مقاله همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با این نوع از گرمایش ساختمان ها، با مزایا و معایب آن نیز آشنا شوید.

بازرگانی امیدوار نماینده رسمی فروش تجهیزات گرمایش از کف

می دانیم که در سال های دور انسان ها برای گرم شدن در فصول سرد سال از هیزم استفاده می کردند؛ اما با افزایش جمعیت بشر و کشف نفت و گاز سبک زندگی تغییر کرد و به آنجا رسید که در سال های اخیر لوازم گرمایش برقی و نفتی فراگیر شد. با پیشرفته شدن تکنولوژی و ظهور روش های نوین سیستم هایی مثل موتورخانه، شوفاژ و چیلر جایگزین شد. امروز نیز سیستم گرمایش از کف را جدیدترین تکنولوژی می دانند.

گرمایش از کف به عبارت ساده

گرمایش از کف عبارت است از مجموعه لوله هایی که کف اتاق یا سالن در زیر نما خوابیده و آب گرم در این لوله ها جریان دارد. لوله های گرمایش از کف می تواند فقط کف اتاق باشد و یا در برخی موارد پیشرفته تر نیز تا حدود ۶۰ سانت در دیواره ها بالا می آید.

شکل لوله ها در این سیستم

طراحان گرمایش از کف در هر ساختمان یا محلی بنا بر نقشه ی ملک، الگویی ویژه را طراحی می کنند تا بهترین نتیجه در گرمادهی ایجاد شود. اما به طور کلی چند نوع پترن در شکل چینش لوله ها و جود دارد که در تصویر زیر می توانید آنها را مشاهده نمایید.

روش اجرای گرمایش از کف به صورت خلاصه

۱- انتخاب عایق مناسب کف

لوله ها باید روی یک عایق حرارتی قرار گیرند. مجریان طرح معمولا بهترین نوعی که برای ملک لازم است را انتخاب می کنند تا گرمای لوله ها به سمت پایین انتقال داده نشود. این عایق ها را در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

۲- جاگذاری لوله ها و سایر تجهیزات

پس از نصب عایق ها نوبت به لوله گذاری و نصب سایر قطعات مثل ترموستات می رسد. در این مرحله بهترین شکل و پترن برای لوله ها در کف ایجاد شده و پس از اتمام کار باید چند ساعت دستگاه روشن شود تا از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل گردد.

۳- بتن ریزی

بعد از اتمام مراحل بالا باید روی لوله ها پوشیده شود. برای این کار معمولا از بتن یا سیمان استفاده می کنند. باید توجه داشت که در حین انجام این کار از مواد بسیار باکیفیت و یکنواخت شده استفاده شود. همچنین از فشار آوردن روی لوله ها، ریختن بتن بیش از حد نیز خودداری گردد.

مزایا و معایب گرمایش از کف

مزایا

۱- در محیط های مرطوب، کف و دیواره ها همواره خشک خواهند بود. در شهرهای شرجی و یا بخش هایی از خانه که رطوبت زیادی دارند استفاده از این سیستم موجب می شود تا بنا همیشه خشک بماند و از بروز مشکلات مربوط به رطوبت، رشد قارچ و کپک جلوگیری شود.

۲- ایمنی. این روش نسبت به استفاده از بخاری گازی یا سیستم گرمایش نفتی و برقی ایمنی بیشتری دارد و اتفاقات ناگواری که گاهی در اثر سهل انگاری در خانه ها رخ می دهد کمتر می شود.

۳- در برخی کشورها استفاده از این سیستم در معابر عمومی نیز رایج است که کمک می کند تا برف و آب های سطحی سریعتر از بین برود. بنابراین مسیر تردد عابران یا خودروها همواره خشک خواهد بود.

۴- یکی از نکات مهم در حفظ سلامتی بدن، گرم نگه داشتن پاها و خنک تر بودن سر است. همانطور که می دانیم هوای گرم به سمت بالا حرکت می کند، پس با این تکنولوژی پاها و پهلوها گرم مانده و بخش های بالایی بدن کمی خنک تر می مانند.

تجهیزات گرمایش از کف

۵- سیاه نشدن دیواره ها، پرده ها و سقف خانه. گرمایش با بخاری و حتی شوفاژ سیکل حرارتی نامنظمی را ایجاد می کند که بخشی از خانه حرارت بیشتر یا موضعی پیدا کرده و با چرخش نامنظم هوا دوده ها در یک نقطه جمع می شود. بنابراین دیوار نزدیک منبع گرما یا حتی پرده ها و مبلمان سیاه می شود.

۶- قطع و وصل اتوماتیک. برخلاف بسیاری از سیستم های گرمایشی خانه، اگر برق قطع شود و ساکنین در خانه نباشند سیستم گرمایش از کف دوباره شروع به کار می کند و نیازی به راه اندازی مجدد آن نیست.

۷- افزایش ارزش ملک. قطعا ملکی که دارای سیستم گرمایش از کف باشد در حین خرید و فروش ارزش بیشتری خواهد داشت. بخصوص اگر عمر ساختمان خیلی زیاد نباشد. چرا که این سیستم گرمایی جزو مدرنترین روش ها به حساب می آید.

۸- صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش مبلغ قبوض. سیتسم گرمایش از کف انرژی را به صورت بهینه مصرف می کند و به همین دلیل محل مورد نظر خیلی زود به دمای دلخواه می رسد. پس نیازی به مصرف انرژی زیاد نیست و مبلغ قبض های شما کمتر خواهد شد.

معایب

۱- عدم امکان انتقال یا جهت دهی به منبع حرارتی. در سیستم گرمایش از کف نمی توان مثل هیتر جهت هوای گرم را تغییر داد یا نمیتوان مثل بخاری برقی منبع حرارتی را جابجا کرد و به اتاقی دیگر یا نقطه ای خاص برد. اما برای حل این مورد می توان گاهی از بخاری برقی نیز استفاده کرد.

۲- هزینه بیشتر در اجرا. طبیعتا به دلیل کار گذاشته شدن لوله ها در کف خانه و نیاز به تهیه سایر قطعات وابسته، هزینه اجرای این مدل از گرمایش بیشتر خواهد بود؛ اما بسیاری از افراد این هزینه را در طولانی مدت کاملا به صرفه می دانند.

مشکلات احتمالی

سیستم های گرمایش از کف معمولا گارانتی های طولانی مدت دارند. به عنوان مثال ۲۰ یا ۳۰ سال. اما باید توجه داشته باشید که در این سیستم باید از لوازم درجه یک استفاده کرد. کیفیت لوله ها، اتصالات، ترموستات، عایق ها و غیره باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا هیچ مشکلی بروز نکند.

کیفیت تجهیزات گرمایش از کف

بازرگانی امیدوار در پخش تجهیزات گرمایش از کف، فقط محصولاتی را به فروش می رساند که کیفیت آنها ثابت شده است و در هزاران پروژه مختلف آزموده شده اند. به این صورت مهندسان و مجریان سیستم های گرمایشی با خیالی آسوده کار خود را اجرا کرده و نگران کیفیت قطعات نخواهند بود.

جهت دریافت قیمت محصولات و تجهیزات گرمایش از کف و درخواست اجرای پروژه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رضایت مشتری

اولویت گروه بازرگانی امیدوار جلب رضایت مشتری می باشد

تضمین کیفیت

لوله و تاسیساتی که توسط ما به فروش میرسند

قیمت مناسب

فروش لوله و تاسیسات همراه با ۲۳% تخفیف

5 پاسخ
  1. مهدی اسماعیلی

    دوستانی که سوال کردن گرمایش از کف یکی از بهترین سیستمای گرمایشیه دمای مطبوع برای محیط فراهم میکنه شک نکنین

  2. حسن نجف زاده

    برخورد مشاوری که سفارشو رو تلفنی بهش دادم خوب بود .تشکر فراوان بی زحمت بگین بچه ها باهام تماس بگیرن

یک دیدگاه بگذارید